Územní rozvoj a výstavba

Stop bezohledné výstavbě

Naše městská část trpí pod tlakem developerů. Masivní výstavba neúprosně mění moderní, vzdušný a zelený vzhled Prahy 13. Probíhá bez jakýchkoliv pravidel a ohledu na místní občany a jde zcela proti původnímu koncepčnímu architektonickému záměru Ivo Obersteina. Stavební úřad a radnice hájí zájmy developerů a s místními obyvateli nevede žádnou diskuzi. Radnice je v těchto otázkách zcela nedobytná. Necitlivá výstavba ničí specifický a vzácný charakter Třináctky a nikdo si neláme hlavu nad nedostatkem veřejné vybavenosti. Chybí školky, školy, ambulance lékařů či parkovací místa. Místně charakteristická příroda a vnitřní zeleň rychle ustupují betonu. Toto musí skončit. Zastavení bezohledné, ryze komerční výstavby bude jeden z našich hlavních cílů. Zajištění maximální ochrany vzácného a světově ojedinělého přírodního dědictví Prokopského a Dalejského údolí bude naší prioritou. Co se děje nyní je na míle daleko zdravému rozvoji naší městské části.

1. Nedovolíme další výstavbu v místech, kde nebude současně zajištěna dostatečná veřejná vybavenost.
2. Zajistíme spravedlivé a transparentní fungování stavebního odboru v souladu s právními předpisy. zajistíme nestranného vedoucího, který nepůjde na ruku developerům a bude respektovat připomínky občanů na pravidelných setkání s nimi.
3. Budeme aktivně informovat občany o stavebních záměrech v místě jejich bydliště (cedule v místě plánované výstavby, dopisy SVJ, informace o plánované výstavbě v městském časopise atd.).
4. Nedopustíme změny územního plánů na úkor zeleně a veřejné vybavenosti.
5. Budeme požadovat od developerů pochopitelnou a samozřejmou účast na budování infrastruktury, opravách a vybudování chodníků a silnic v místě výstavby, stejně jako povinnost zajištění garážových stání přímo v nově budovaných objektech. 
6. Zapojíme občany do plánování rozvoje jejich čtvrtí.
7. Prosadíme ochranu charakteru moderní zelené čtvrti.
8. Připravíme komplexní manuál, který nám pomůže regulovat vizuální smog.
9. Budeme klást důraz na to, aby žádná nová stavba nepřipravila původní obyvatele o sluneční svit v jejich domovech. Prosadíme výškovou regulaci novostaveb a přestaveb.
10. Připravíme regulační plán a budeme dohlížet na jeho dodržování.

Změňte to s námi

Chtěli byste se zapojit? Nebo se na něco zeptat? Napište nám.

 +420 605 724 437

Logo Senátor 21 pro Prahu 5
facebook