Zelený prostor

Třináctka musí zůstat zelená

Naše městská část má mnoho krásných přírodních míst a parků. Dost možná jsou to ty nejkrásnější v Praze. Zabráníme jejich zničení developerskou výstavbou. Současné vedení radnice zeleň zcela nezajímá, parky jsou zanedbané a v přírodních rezervacích je nepořádek. Příroda je dar, kterého si musíme vážit a chránit ho. Každou výstavbou a jejími dopady se dnes musíme zabývat více, než tomu bylo v minulosti. Stromy a zeleň jsou jediná možnost, jak udržitelně zabránit přehřívání prostoru, aby byl život na Praze 13 stále přívětivý.

1. Nedovolíme žádnou výstavbu ve vnitřních zelených zónách stávající zástavby a nepřipustíme jejich další devastaci. I přírodní parky musí zůstat developerskou výstavbou nedotčené.
2. Zasadíme se o vybudování cyklostezek a turistických tras – důsledně oddělených a pro cyklisty rychlostně omezených
3. Ve spolupráci se soukromými firmami zprovozníme aplikaci Naše Třináctka, kde budou občané moci nahlašovat nepořádek na dětských hřištích, černé skládky, autovraky a poškozený mobiliář, jako jsou třeba lavičky či osvětlení, závady chodníků a silnic apod.
4. Zajistíme lepší údržbu našich přírodních parků a Prokopského a Dalejského Údolí – pravidelný a častější úklid odpadků, vybudování toalet, přidání vodních prvků a míst pro společenské a sportovní aktivity (grilování, venkovní posilovny, lavičky).
6. Zajistíme bezbariérové propojení Velké Ohrady a metra.
7. V propagaci jedinečnosti Prokopského a Dalejského údolí budeme spolupracovat s Botanickou a Zoologickou zahradou, stejně jako s dalšími odbornými institucemi vč. škol všech stupňů. Naším cílem je vybudovat jedinečný přírodní naučný projekt. A nemůžeme zapomenout ani na historii údolí.
8. Zajistíme častější a důslednější úklid a údržbu dětských hřišť. Budeme zvyšovat jejich kvalitu např. instalací netradičních moderních herních prvků.
9. Podpoříme komunitní zahrady, kompostování, recyklaci a projekty odpovědné spotřeby.
10. Budeme bojovat proti přehřívání města výsadba stromů a zeleně.

Změňte to s námi

Chtěli byste se zapojit? Nebo se na něco zeptat? Napište nám.

 +420 605 724 437

Logo Senátor 21 pro Prahu 5
facebook